Národní kolo ZU – Bílina 15. – 17.6.2018

IMG_20180617_124005Od pátku 15.6.2018 do neděle 17.6.2018 proběhlo Národní kolo Zlaté udice, které v letošním roce uspořádal Severočeský územní svaz, v Bílině. Národního kola se zúčastnilo 8. územních svazů.

Národní kolo je vyvrcholením této všestranné soutěže a jednotlivé ÚS zde reprezentují družstva ve složení 4 žáci, jedna žákyně a jeden junior, kteří se kvalifikovali přes místní, okresní a územní kola až do kola národního. Soutěž má dlouholetou tradici a všichni kdo jí prošli vědí jak náročná, ale také krásná tato soutěž je a to především svou všestranností. Závodníci zde soutěží ve znalostech, LRU plavané (dvoukolově) a v RT v pětiboji.

Středočeský územní svaz v letošním roce reprezentovali žáci Suchý Eduard (MO Mladá Boleslav), Vokáč Štěpán (MO Mladá Boleslav), Šedivý Vojtěch (MO Mladá Boleslav) a Beneš Adam (MO Mladá Boleslav). V žákyních pak soutěžila Caltová Zuzana (MO Sedlčany) a v juniorech Linhart Jan (MO Mladá Boleslav).IMG_20180616_113133

Celá soutěž byla zahájena přivítáním přítomných ze strany pořadatelů a významných hostů. Poté už se začalo závodit a soutěžící předváděli svůj um a znalosti. Soutěž začala v pátek netradičně terčovými disciplínami v RT – Skish, Ahremberg a muška terče a po slavnostním zahájení pokračovala znalostmi, v sobotu se poté chytali dva závody v LRU na Labi v Mlékojedech a byla zakončena v neděli, zbylými disciplínami v RT – muškou dálkou a zátěží dálkou.

V Juniorech obsadil Linhart Jan 3. místo v celkovém pořadí a 2. místo ve znalostech, v žácích obsadil Vojtěch Šedivý 9. místo, Suchý Eduard byl 21., Vokáč Štěpán 22., Beneš Adam byl 27. a v žákyních skončila Zuzana Caltová 7. Družstvo SÚS obsadilo 6. místo. Přesto patří všem dětem a trenérům, které náš ÚS reprezentovali poděkování za snahu a odhodlání až do konce i přes neúprosné horko které celou soutěž provázelo a za jejich dlouhodobou a intenzívní přípravu. Poděkování patří také Romanu Pokornému, který přijel na sobotní závod v LRU a pomohl nám s přípravou krmení a s celou plavanou, která byla v letošním roce bohužel dost nevyzpytatelná, jelikož vůbec nebrala spodová ryba a sektory se většinou vyhrávali na oukleje, nebo na jedinou spodovou rybu. Naše družstvo obsadilo v LRU 5. místo, když jedna jediná ouklej by nás posunula na 3. místo a Vojtěch Šedivý skončil v žácích 4., přičemž jediná ouklej by ho posunula na celkové první místo v LRU.