Mistrovství MČR LRU Přívlač 2023, úspěch rybářů z MO Mladá Boleslav

O víkendu 25. až 27. srpna 2023 proběhlo 16. mistrovství České republiky v přívlači. Uspořádáno bylo na výstavním pstruhovém revíru na Ohři pod Nechranicemi a na počátku mimopstruhové vody pod Žatcem. Středočeský územní svaz v mužské kategorii reprezentoval tým ve složení Karel Frelich, , Martin Svoboda, Oto Hlaváč , Pavel Vokál a vedoucí družstva Richard Pacholátko, kdy poslední tři jmenovaní jsou z MO Mladá Boleslav. Mužský tým mistrovství republiky vyhrál s velkým náskokem na ostatní týmy, v jednotlivcích naši závodníci obsadili špičku pořadí od druhého do pátého místa, kdy se na druhém místě umístil Karel Frelich před Martinem Svobodou, kterého následoval Pavel Vokál a Oto Hlaváč.

V ženské kategorii měl Středočeský územní svaz tradičně opět velmi silné zastoupení, tentokrát rovnou čtyř dam Hany Hoffmannové, Daniely Truhlářové, Denisy Šoltysové, Jany Vesfálové. Pohár za druhé místo si po vyrovnaném souboji odvezla Denisa Šoltysová, před třetí Hanou Hoffmannovou a čtvrtou Danielou Truhlářovou, Jana Vesfálová skončila na místě sedmém.

Jednalo se o přívlačový závod, který se na této řece konal v dohledné době poprvé a v některých úsecích závodníky překvapily opravdu velké krásné ryby, v některých místech se naopak chytalo nebývale velké množství ryb, kdy se Otovi Hlaváčovi podařilo za 90 minut ulovit 121 pstruhů a lipanů. Za pořádání závodů je třeba poděkovat celému Severočeskému územnímu svazu v čele s panem JUDr. Holým a panem Ing. Kavou, kteří na závod dohlíželi. Velkým pozitivem bylo i příjemné ubytování v rekonstruovaném rekreačním zařízení Severočeského územního svazu Vikletice u Nechranické přehrady.

Oto Hlaváč